Які існують види автомобільних підйомників?
Важливим, незамінним обладнанням у роботі будь-якої сучасної майстерні вважається автомобільний підйомник. Цей агрегат відкриває доступ до різних вузлів, механізмів ходової частини машини. Спеціаліст може виконувати слюсарні роботи, вивішувати колеса, проводити діагностику, ремонтувати трансмісію і вихлопну систему, при цьому, користуватися вільно будь-якими автомобільними інструментами. Підйомник дає змогу економити простір біля робочого місця, працювати за хорошого природного освітлення.
На які категорії поділяються підйомники для авто?
Існує всього кілька категорій. Ви зможете придбати підйомник для автомобіля таких типів:
- Плунжерний. У майстерні дуже рідко застосовується такий вид підйомника, оскільки виникають складнощі в установці, подальшому ремонті. Плунжерний підйомник може бути одноплунжерний або двоплунжерний. Кожен варіант комфортний, дає можливість економити робочий простір у складеному стані.
- Ножичний. Може використовуватися одночасно зі стендом “розвал-сходження”. Також такий пристрій призначений для “загального” застосування в різних приміщеннях.
- Двостійковий. Володіє нескладною конструкцією, відмінною ремонтопридатністю. Серед плюсів виділимо можливість виконувати на підйомнику різні види діагностики, ремонту, обслуговування авто, вага якого становить максимум 5 т (навіть міні-вантажівок, мікроавтобусів). Гаражний автопідйомник буває електрогідравлічний і електромеханічний. За видом кріплення до поверхні підлоги безрамний і рамний. Агрегат лідирує за продажами серед інших моделей.
- Чотиристійковий. Має високу функціональність, дає змогу проводити слюсарні роботи. Може застосовуватися зі стендом “розвал-сходження”. Щоб робота з підйомником була максимально комфортна, він може застосовуватися з ямним домкратом. Конструкція агрегату має вигляд підйомної платформи з апарелями. На цю платформу (в опущеному вигляді) заїжджає автомобіль.
Зазначимо те, що найпопулярнішою моделлю вважається ножичний підйомник. Він буває у вигляді платформи для коліс або підставки під пороги. Останній вид не застосовується зі стендом “розвал-сходження”.
Підбираючи оптимальний варіант, врахуйте всі переваги і мінуси всіх зазначених вище агрегатів. Крім того, здійснюючи покупку, приділіть особливу увагу конструкції, а також для яких цілей купуєте прилад.